Mozilla Firefox ke stažení zdarma

Historie

Každý uživatel počítače určitě alespoň slyšel o jednom z nejpoužívanějších webových dohlížečů na světě Mozilla Firefox. Tento výborný prohlížeč využívající jádro Gecko si od roku 2004, kdy vyšla jeho první verze, získal ve světě dominantní postavení zejména díky jeho podpoře ze strany vývojářů, tisícům doplňkům, které lze do prohlížeče instalovat, ale hlavně, že je ke stažení zcela zdarma. Svědčí o tom fakt, že v den vydání poslední třetí verze Mozilla Firefox bylo jeho instalačních balíčků z oficiálních stránek staženo přes 8 miliónů.

Co obsahuje Mozilla Firefox ke stažení zdarma?

Mozilla Firefox ke stažení zdarma obsahuje spoustu doplňků, které vás ochrání před nástrahami internetu nebo zpříjemní a zrychlí práci s ním. Nastavitelné blokování tzv. pup-up vyskakovacích oken, které mohou znepříjemnit jakoukoliv práci vás ochrání před tímto problémem. Nové rozhraní prohlížení webových stránek v panelech, mezi kterými můžete libovolně přeskakovat pomocí klávesových zkratek. Mozilla Firefox ke stažení zdarma obsahuje šikovné pole hledání na stránkách google a mnoho dalších funkcí, které stojí za to vyzkoušet.

Mozilla Firefox a doplňky

Mozilla Firefox je kompletně lokalizován do češtiny a s ním i jeho všech nejpoužívanější zdarma stažitelné doplňky, které při instalaci prohlížeč neobsahuje. Tyto doplňky byly častým terčem kritiky ze strany uživatelů, že spousta z nich způsobuje kolaps celého prohlížeče. Nejznámější bude jistě flashový prohlížeč Adobe Flash Player. Před tímto se snaží chránit poslední verze Mozilla Firefox ke stažení zdarma 3.6.4, která obsahuje funkci Out of process plug-in, která při zaznamenání problému s daným pluginem, kdy bude hrozit pád prohlížeče, jednoduše program tento doplněk vypne.

Pokud nejste zrovna počítačovými maniaky nebo jednoduše vám práce na PC nejde tak od ruky, ale chcete bezpečně nastavit všechny doplňky a funkce Mozilla Firefox, oficiální česká stránka prohlížeče vám nabídne návody krok po kroku, jak vás prohlížeč nastavit včetně obrázkových postupů pro lepší orientaci. Existuje spousta webů a diskusních fór, které se specializují na Mozilla Firefox. Zde najdete zkušeností uživatelů s danými doplňky, zda-li je stabilní nebo v podstatě pouze zatěžuje systém a podobně. Při pravidelném používaní prohlížeče zde naleznete užitečné rady.

Závěr

Ať už se rozhodnete Mozilla Firefox ke stažení zdarma vyzkoušet nebo zůstanete u svého standardního Internet Explorer či u velké konkurence Opera nebo Google Chrome, kterým se poslední dobou dostává velkého ohlasu, faktem zůstává, že Mozilla Firefox je a asi ještě dlouho bude patřit mezi nejpoužívanější a nejbezpečnější prohlížeče na světě a ještě o něm v budoucnu hodně uslyšíme.

Porse.pl | hry ke stažení zdarma | skype ke stažení zdarma v češtině | adobe reader 10 cz | avast antivirus ke stažení zdarma | Kestazenizdarma.cz | Písně.cz
Mozilla Firefox ke stažení zdarma (c) 2010 - vše ke stažení zdarma